Spor Aletleri Yağ Yakımını Destekler mi?

Göbek Eritme ve Karın Egzersiz Aleti İşe Yarıyor mu?

Spor aletleri yağ yakımını destekler mi? Hangi spor aletleri yağ yakımı için doğru tercihtir?
Göbek Eritme Diyeti ve Göbek Eritme Yolları Okunuyor Göbek Eritme ve Karın Egzersiz Aleti İşe Yarıyor mu? 7 dakika İlerle Histidin Nedir?

Göbek eritmeye yönelik aletler doğrudan yağ yakımını sağlamaz. Yağ oranının düşmesini sağlayan bir alet veya cihaz yoktur. Abs roller, karın kaslarına yönelik bir egzersiz aletidir. Karın kaslarının çalışmasını ve birçok kas grubunun aynı anda çalışmasına yardımcı olur. Aynı zamanda hareket yapılırken yaşanabilecek sakatlıkları da engellemeye yöneliktir. Egzersiz aletleri kullanılırken nefes kontrolü doğru bir şekilde sağlanmalıdır. Göbek eritmeye yönelik titreşim aletleri yağ yakımını sağlamaz. Bölgeye titreşim dalgalarının iletilmesini sağlar. Kilo ve yağ kaybı hedefi için kalori açığı yaratılmalıdır. Bu da kişiye özgü diyet listeleriyle mümkündür. 

Abs Roller Nedir?

Abs roller, egzersiz esnasında kondisyonun kademeli artmasını sağlaya spor aletidir. Kardiyo egzersizlerinde sıklıkla tercih edilir. Aletin kullanılmasının yanında beslenme ve istikrarla belirgin sonuçların alınması mümkündür. Pratik olmasıyla beraber istenen seviyeye de uyumluluk gösterir. Yaklaşık olarak 37 cm çapa sahiptir. Özellikle karın kaslarına yöneliktir bu sayede temel karın plank hareketleri rahatlıkla yapılır. Abs roller, spora yeni başlayan kişiler için uygun bir alettir. Abs roller karın kaslarına odaklanmakla beraber birçok kas grubunun aynı anda çalışmasını sağlar. Hareket doğru yapıldığı takdirde 20 farklı kas grubu aynı anda çalışır. Bununla beraber en çok karın duvarındaki kaslar, lomber kaslar, kalça kasları, spinal derin kaslar, pelvik fleksör kasları, pelvik ekstansör kasları ve oblikler aktif olarak çalışır. 

Abs Roller İşe Yarıyor mu?

Abs roller doğru yapıldığı sürece işe yarayan bir alettir. Denge ve konumlanma uygun pozisyonda sağlanmalıdır. Bu sayede omurganın stabilizasyonu sağlanmış olur. Abs roller yeni kullanılmaya başlanmışsa eğer ilk seviyede aletin frenlemesi için uygun yere yerleştirilmelidir. Örneğin, duvara yakın yerleştirildiğinde ani hareketlerin önüne geçilmiş olur. Öne doğru hareket ederken bilekler esnetilmelidir. Dirsekler her zaman uzatma pozisyonunda olmalıdır. Abs roller ile geri dönüş hareketlerinde ise kalçanın esnemesi gerekir. Yeni başlayanlar ileri ve geri olarak hareketleri en az 3 set halinde yapılmalıdır. Bel ağrısına sahip kişiler ise abs roller ile temel karın plank hareketlerini tercih etmelidir. Zorluk aşamaları seviyeye göre ayarlanmalıdır. Bir sonraki seviyeye geçmek için hazır olunduğunda mevcut form korunmuş ve sakatlık riski düşmüş olur. Hareketler doğru yapıldığında birçok kas grubu ve vücudun belirli bölgeleri aynı anda çalışır. Bu da kasların güçlenmesini ve omurganın stabilizasyonunu sağlar.

Abs Roller Nasıl Kullanılır?

Abs roller belirli seviyelerle ilerlenir. Öncelikle abs rollerın ilerleyeceği alan boş bırakılır ve zeminin düz olduğundan emin olunur. İlk aşama için hareket aralığı sınırlandırılır. Doğu hareket için eller ve dizler üzerinde pozisyon alınır ve ab roller eller ile kavranır. İleri doğru hareket edilir, kollar ve gövde ileri doğru hareket eder. Bu aşamada kalça sabit tutulur bel kasları kasılır. Uzatılmış pozisyonda 2 ila 3 saniye kadar beklenir. Ardından başlangıç pozisyonuna geri dönmek için karın kasları kullanılır. Omuzun zarar görmemesi için yavaş ve dikkatli olunmalıdır. Diğer aşamada ise kol ve sırt sabit tutularak yuvarlanma sağlanır. Hareket süresince yavaş olunmalıdır. Kollar düz tutulmalı ve abs rollerın kontrolü sağlanmalıdır. Bu aşamada alt kısmın yere doğru yakınlaşmasına izin verilmelidir. Abs roller, ilk aşamada 3 – 8 tekrardan oluşan 1 set halinde yapılmalıdır. Temeli sağlamak için beş hafta süresince haftanın 3 günü yapılması tercih edilir. İlerleyen aşamalarda ise 10 tekrardan oluşan 3 set şeklinde yapılması uygundur. Abs roller, dizlerin üzerinde olacak şekilde yapılmalıdır. Ayak parmak ucunda konumlanmak oldukça risklidir. Egzersizde ilerleme kaydedildikçe süre uzatılır. Tamamen uzanmış pozisyonda 2 – 3 saniye arasında durmak yerine süre tutmak tercih edilir.

abs roller

Mekik Çekme Aleti Nedir?

Mekik çekme aleti, mekik çekerken bel ve boyun ağrısının olmaması için doğru pozisyonu yaratan alettir. Dizayn ve konfor için uygun ortamı yaratır. Aynı zamanda vücut için kolaylık sağlar, sakatlanmaları önlemeye yardımcı olur. Mekik çekme aleti, karın kaslarına odaklanan bir alettir. Üst karı kası, alt karın kası ve yan karın kaslarının aktif olarak çalışmasını sağlar. Aynı zamanda bel, bacak ve kalça kasları da çalışmaktadır. Temelde karın kaslarının çalışmasını ve sıkılaşmasını hedef alır. Mekik çekme aletini kullanırken dikkat edilmesi gereken nefes kontrolünün doğru bir şekilde sağlanmasıdır. Sırt yerden kaldırılırken burundan nefes alınmalı, sırt yere doğru gelirken ise ağızdan nefes verilmelidir. Maksimum verim için doğru nefes alış verişi önemlidir. Mekik çekme aletlerinin her biri farklı dizaynlardan oluşabilir. 

Mekik Çekme Aletleri İşe Yarıyor mu?

Mekik çekmek temel vücut egzersizlerinden biridir. Bu sebeple mekik çekme aletinin kullanımı avantaj oluşturur. Mekik çekme aletinin işe yarayabilmesi için doğru kullanmak gerekir. Doğru kullanıldığında alt karın kası, üst karın kası ve yan karın kaslarının çalışmasını sağlar. Bununla beraber bacak, bel ve kalçayı da çalıştırır. Mekik çekme aletini kullanırken nefes kontrolü doğru bir şekilde sağlanmalıdır. Bu sayede karın kaslarına odaklanarak karın kaslarının aktif çalışmasını sağlar. Mekik çekerken kolaylık ve avantaj sağlar. Yemek yedikten yaklaşık iki saat sonra yapıldığında oluşabilecek mide problemlerini önler. Kardiyo için faydalı bir egzersiz oluşturur, kalori harcanmasını sağlar. Bununla beraber, risklerin önlenmesi için çok sert olmayan yüzeyde yatılıp yapılması tavsiye edilir.

Mekik Çekme Aleti Nasıl Kullanılır?

Mekik çekme aletini doğru olarak kullanabilmek için öncelikle nefes kontrolü sağlanmalıdır. Karın kaslarının gerilmesi sırasında ağızdan nefes vermek gerekir. Karın kasları gerildiğinde nefes almak, hareketin zorlaşmasını sağlayacaktır. Mekik çekme aletinin sırt bölgesine geldiği alan yumuşak ve düz olmalıdır. Farklı dizaynlarda mekik aleti alırken buna dikkat edilmelidir. Mekik, aşamalardan oluşur. İlk aşamada zordan başlanması tavsiye edilmez. Harekete başlarken sırt üstü uzanılmalıdır. Ardından dizler yere 90 derece olacak şekilde kırılır. Ayak tabanları yer ile tamamen temas etmeli ve birleşik halde konumlanmalıdır. Mekik aleti ile beraber yukarı hareket ederken yerden 20 ila 30 olacak şekilde yükselme sağlanır. Hareketi sonlandırmak için başlangıç pozisyonuna yavaş bir şekilde dönülür.  Sonrasında bu hareket tekrarlanır. Güç ve performansa göre seviye artırılabilir. 

Titreşimli Göbek Eritme Aleti Nedir?

Titreşimli göbek aletleri, kordon şeklinde vücuda bağlanan ve bağlandığı bölgeye güçlü titreşim gönderen cihazlardır. Titreşimli cihazlar veya buna benzer göbek eritme aletleri çalıştığı sırada o bölgede hareketlenme yaratır, hücrelerin etkileşimi sağlanır. Birçok farklı çeşitleri piyasada bulunur. Bazıları titreşim sağlayan elektriksel yük bulundurur. 

Masaj Aleti ile Göbek Eritmek Mümkün müdür?

Masaj aleti veya titreşimli göbek eritme aletleri bağlandığı bölgeye titreşim dalgaları gönderir. Prof. Dr. İlhan Yetkin, masaj aleti gibi göbek erime aletlerinin faydasının olmadığını söylemektedir. Egzersiz veya performansa bağlı yöntemler dışındaki cihazların etkisi bulunmamaktadır. Bunun sebebi yağ hücrelerinin çok derinde yer almasıdır. Vücuttaki yağ ve kilo kaybının tek sebebi kalori açığı yaratılmasıdır. Egzersiz ve antrenmanlar sırasında metabolizma hızlanır ve vücutta yağ yakımı başlar. Günlük diyet listeleri ise kişiye özgü hazırlanır. Herkesin alması gereken kalorinin, yaptığı fiziksel aktivitesinin ve metabolizma çalışma hızının farklı olması etkendir. Göbek eritme aletlerinin işe yaraması gönderdiği titreşimle ilgili değildir, günlük rutinlerinin değişmiş olmasıdır. Takıldığı bölgede görülen terleme, yağ yakımının bir göstergesi değildir.

Göbek Eritme Alet Fiyatları Nasıldır?

Halihazırda satışta bulunan göbek eritme aletlerinin fiyatları aşağıda listelenmiştir.

  • Vibro Shape Göbek Eritme Zayıflama Kemeri : 350, 40 TL

Seans süresi 12 dakika, seans araları en az 3 saat olacak şekilde günde 2 – 3 defa uygulanması tavsiye edilmiştir.

  • Delta Termal Sauna Kemer – Bel Korsesi ( 25 cm ) : 29, 43 TL

Delta Termal Bel Korsesi, kemer uzunluğu 102 cm’ dir. Günde 8 saate kadar kullanıma uygundur.

  • Acura 7 Motora Sahip Bölgesel Masaj Aleti / Zayıflama Kemeri : 289 TL

Sırt, bel, göbek ve baldır için kullanıma uygundur. Performansın sağlanması için 4 adet çıkışı bulunur.

  • Swaro Şarj Edilebilen Zayıflama Kemeri : 405 TL

Şarj edilebilir özelliktedir.

  • Nordmende / Karın Kası Geliştirme ve Göbek Eritmeye Yardımcı Masaj Aleti : 94 , 90 TL

Seans süresi 12 dakikadır. İçeriğinde masaj aleti ve kumandası bulunur.

Karın Egzersiz Aletleri Hakkında Yanlış Bilinenler Nelerdir?

Karın egzersiz aletleri hakkında yanlış bilinenler ve doğruları aşağıda listelenmiştir. 

  • Abs roller, ab shaper, ab rocket gibi karın egzersiz aletleri doğrudan göbeği eritmezler. Kasların çalışmasını sağlarlar.
  • Karın egzersiz aletlerinden göbek eritme gibi verimler alınmak isteniyorsa bölgedeki yağ oranının düşmesi gereklidir. 
  • Titreşim veya masaj aletleri, uygulanan bölgede yağ yakımını sağlamaz. Sadece titreşim dalgası gönderir ve masaj etkisi yaratır.
  • Titreşim ve masaj aletleri yağ oranını azaltmaz, bölgesel incelmenin sebebi yağ yakımı değildir. Bunun için dengeli diyet yapılması gerekir.

Yorum yaz

Bütün yorumlar paylaşılmadan önce editör kontrolünden geçmektedir

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

Kargo bedava

500 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!