En iyi 5 probiyotik tavsiyeleri nelerdir

En İyi 5 Probiyotik Tavsiyeleri Nelerdir?

Probiyotikler nelerdir? En çok tavsiye edilen probiyotikler hangileridir?
Sedef Hastalığı Nedir? Okunuyor En İyi 5 Probiyotik Tavsiyeleri Nelerdir? 6 dakika İlerle Gastrit Nedir?

Probiyotikler insan sağlığı için sindirim sistemi ve vücudun dengeli biçimde çalışmasına yardımcı olan insan vücudu dostu yararlı bakterilerdir. Yararlı bakteriler olan probiyotikler zararlı bakterilerin etkilerini ortadan kaldırmada etkilidir. Probiyotikler sindirim sistemi, ağız, idrar yolları, deri ve akciğerlerde farklı etkilerde bulunurlar. Yararlı bakteriler, vücut fonksiyonlarının düzenli çalışmasında ve bağırsak florası dengesinin sağlanmasında destekleyici rol oynamakla birlikte, vücuttan eksilmesi durumunda vücut sağlığında bozulmalar meydana gelebilir.

Probiyotiklerin insan vücudunun her alanında sayısız faydaları vardır. Probiyotikler en çok bağırsaklarda yer alır ve en çok yarar sağladığı alan da burasıdır. Bağırsaklardaki yararlı mikroorganizmaların sayısı fazla olduğunda sağlık durumu da iyi olur. Probiyotiklerin bağırsaklarda fayda sağlayabilmesi için yararlı bakterilerin canlı bir şekilde bağırsaklara ulaşması gerekmektedir. Bu şekilde ishalin iyileşmesi, gaz şikâyetinin azalması, kabızlık ve ishal bulgularının iyileşmesi, IBS (irritabl bağırsak sendromu) semptomlarının düzelmesi gibi faydalar sağlanabilir. Aynı zamanda yapılan araştırmalar, bağırsaklarda yararlı bakterilerin canlı ulaşması halinde obezite ile bağlantılı olduğundan karın yağlarında azalmaya yardımcı olması gibi sonuçlar da ortaya koymaktadır.

Bağırsaklar ile ruh sağlığı arasında doğru orantı söz konusudur. Bağırsakların sağlıklı ve iyi olması, ruh sağlığını da olumlu yönde etkilemektedir. Yararlı bakteriler, bağışıklık sistemi ile etkileşim halinde olarak bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve zararlı mikroorganizmaların dışarı atılmasına yardımcı olmak gibi birçok görevi vardır. 

Probiyotikler, vücuda gün içinde tüketilen yiyecek ve içecekler yoluyla alınabilirler. Yoğurt ve turşu, önde gelen ve en iyi probiyotik içeren yiyeceklerdir. Ancak sadece bunlarla sınırlı kalmayıp, aynı zamanda lahana turşusu, kefir, boza, ekşi mayalı ekmek ve tarhana gibi yiyecekler de probiyotikler içermektedir. İnsan sağlığı için önemli bir yere sahip olan probiyotikler, insan vücuduna zararlı olmayan mikroorganizmalardır ve sayıları azaldığında gıda takviyeleriyle desteklenmesi faydalı olabilir.

En çok tavsiye edilen 5 probiyotik gıda takviyeleri şunlardır:

  1. Probien Probiyotik
  2. Enterogermina Probiyotik
  3. NBL Probiyotik
  4. Nature's Supreme Probiyotik
  5. Newvit Probiyotik

Probien Probiyotik

Probien probiyotik; sindirim sistemi için bağırsak florasını düzenlemek ve bağırsak aktivitelerini düzene sokma konusunda önemli 11 farklı probiyotik içeren bir gıda takviyesidir. Günlük beslenme rutinine eklenen bu ürün, yetersiz beslenme sonucunda oluşabilecek eksiklikleri gidermeye ve bağırsak florasını düzenlemeye yardımcı olmaktadır. Ürünün içindeki probiyotikler, birçok gıda ile tüketilebilir ve bağırsakta rahatlıkla çözünebilir. Probien Probiyotik, yetersiz beslenmeden dolayı oluşan probiyotik açığını takviye ederek faydalı olabilir. Ayrıca, alerjik reaksiyon riskini azaltmak için renklendirici ve titanyum içermez. Her kapsülde 11 farklı türde toplam 5 milyar probiyotik mikroorganizma ve 500 mg İnülin (prebiyotik) ve Lactobacillus plantarum bulunur. Bu gıda takviyesinin doktor kontrolünde yemeklerden önce günde bir kez kullanılması önerilir.

Enterogermina Probiyotik

Enterogermina, doğal olarak spor yapma özelliğine sahip canlı bakteri olan Probiyotik Bacillus içeren bir probiyotik takviyesidir. Bu spor yapma özelliğine sahip probiyotik gıda takviyesi, midedeki asidik ortam bariyerini aşarak bağırsağa ulaşır ve bağırsakta uygun ortamı yakalayarak vücudun ihtiyacı olan yararlı mikroorganizmaların çoğalmasına yardımcı olur. Bağırsaktaki iyi bakteri dengesini sağlayarak sindirim sisteminin düzenlenmesinde ve bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde destekleyici olur. Boşaltım sisteminin rahat çalışmasını ve kabızlık probleminin giderilmesini sağlar. Enterogermina Probiyotik, her yaş grubuna göre ayrı kapsüller bulundurur. Enterogermina Probiyotik gıda takviyesinde etki görmek için doktor kontrolünde düzenli kullanım ve önerilen günlük porsiyonu almak önemlidir.

NBL Probiyotik

Vücutta dost bakteri olarak nitelendirilen probiyotikler, yeterli miktarda bulunmadığında sindirim sisteminin bozulması durumunu ortaya çıkarır. Probiyotik denilince akla ilk gelen markalardan biri olan NBL Probiyotik, sindirim sistemini yeterli miktarda canlı bakterinin vücuda girmesiyle düzenleyip kuvvetlendirir. İnsan vücudunun içindeki kötü bakteriler ile dost bakteriler arasındaki dengeyi sağlamak için NBL Probiyotik, etkili bir gıda takviyesidir. NBL Probiyotik ürünü formu itibariyle çiğneme tableti, damla veya sase olarak bulunur. NBL Probiyotik, farklı formlarda farklı kullanım alanlarına sahiptir.

NBL Probiyotik ATP ve NBL Probiyotik Gold, yetişkinler için tasarlanmış gıda takviyeleridir. Bağışıklık sistemi ve sindirim sistemi güçlendirici probiyotikler içerirler. Ayrıca A vitamini, kemiklerin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kolajen oluşumuna katkıda bulunan C vitamini, normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunan E ve B1, B2, B6 vitaminlerini içerirler ve görme yetisinin korunmasına da yardımcı olurlar. Gıda takviyesi saşe formunda ve günde bir veya iki kez kullanılabilir. Hem sabah hem de yemekle birlikte veya yemekten sonra tüketilebilirler. Gıda takviyesi yemekten sonra tüketildiğinde, yoğurtla birlikte de tüketilebilir.

NBL Probiyotik Kids ve NBL Probiyotik Optima, yetişkin kullanıcılar için tasarlanmıştır ve gün içerisinde 1 veya 2 kez kullanılabilir. Bu gıda takviyeleri tablet formundadır ve hem sabah hem de akşam tüketilebilir. Ayrıca çiğnenebilir veya yemek sonrası su ile de tüketilebilirler.

NBL Probiyotik Drop ve NBL Probiyotik D3 Drop ise bebek ve çocuklar için tasarlanmıştır ve damla formundadır. Gün içerisinde bir kez altı damla kullanılabilir ve isteğe bağlı olarak sabah, akşam veya akşam yemeğiyle birlikte veya yemekten sonra tüketilebilirler. D3 vitamini içeren NBL Probiyotik D3 Drop, sindirim sistemini düzenlemede etkilidir.

NBL Probiyotik Kids, aynı zamanda NBL Probiyotik çocuk olarak da bilinir ve çocukların kullanımına uygundur. Bu gıda takviyesi çiğneme tableti formundadır.

Nature's Supreme Probiyotik 

Vücutta hem iyi hem de kötü bakterilerin bulunması normal bir durumdur, ancak kötü bakterilerin sayısı arttığında sindirim ve bağışıklık sistemleri etkilenebilir. Nature's Supreme Probiyotik gıda takviyesi, vücuttaki probiyotik mikroorganizmaların eksikliğini gidermeye yardımcı olur. Bu sindirilemeyen bir besin bileşeni olan gıda takviyesi, sindirim sistemini düzenlemeye ve bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcı olur.

Her bitkisel kapsülde 11 çeşit aktif mikroorganizma ve 5 milyar canlı hücre ile birlikte 600 mg inülin (Prebiyotik) bulunmaktadır. Nature's Supreme Probiyotik, günde 2 kez yemek sırasında alınması önerilen bitkisel kapsüllerden oluşur.

Newvit Probiyotik

Newvit Probiyotik yetişkinler için üretilip içerisinde 14 cins ve 10 milyar liyofilize probiyotik bakteri bulunmaktadır. Newvit Probiyotik takviyesinin faydaları oldukça geniş kapsamlıdır. Ancak, kullanımda dikkatli olunması gereken durumlar da vardır. Özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler, immünosupresif ilaçlar kullananlar, yoğun bakım hastaları ve çocuklar gibi gruplar probiyotik takviyelerini kullanırken doktor tavsiyesi almalıdır. Ayrıca, Newvit Probiyotik takviyesi gibi diğer gıda takviyeleri yalnızca sağlıklı bir yaşam tarzı ve dengeli bir beslenme programı ile birlikte kullanılmalıdır.

Yorum yaz

Bütün yorumlar paylaşılmadan önce editör kontrolünden geçmektedir

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

Kargo bedava

500 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!