Yağ yakıcı detoks suyu

En Etkili Yağ Yakıcı Detoks Suyu Tarifi

Termojenik Nedir? Okunuyor En Etkili Yağ Yakıcı Detoks Suyu Tarifi 7 dakika İlerle En Hızlı Kilo Verdiren Göbek Eritme Egzersizleri

Yağ yakıcı detoks suları; taze olan sebze, meyve, baharatlar ve otlardan meydana gelen karışımlardır. Kişinin isteğine bağlı olarak aromalar ile tatlandırılır. Yağ yakıcı detoks suları evde birçok farklı şekilde hazırlanabildiği gibi dışardan paketli olarak da satın alınabilir. Meyve, sebze, baharat ve otlar istenilen kombinasyonlarla kombinlenir. Detoks suyu, vücudun toksik maddelerden arınmasını sağlar ve kilo kaybı dönemlerinde sıklıkla tavsiye edilir. Yüksek miktarda şeker içeren ürünler yerine ara öğünlere veya günün belirli saatlerinde detoks suyu içilir. Evde hazırlamak oldukça basittir. Detoks suları, tercihe bağlı sıcak veya soğuk formda tercih edilir. Soğuk tercih edildiğinde, içeriğindeki aromaların daha iyi karışması için belirli bir süre buzdolabında bekletilir. Malzemelerin karışımdan çıkarılması gerekir bu sayede detoks suyunda ayrışmalar yaşanmaz. Yağ yakıcı detoks sularında salatalık, nane, limon, zencefil, böğürtlen, limon, acı biber, fesleğen, nane, elma ve tarçın sıklıkla tercih edilen besinlerdir. Detoks suları, metabolizmanın hızlanmasını sağlar ve kilo kaybını hızlandırır. En sık tercih edilen yağ yakıcı detoks suyu zencefilli ve tarçınlı detoks suyudur. Zencefil ve tarçın, metabolizmanın hızlanmasını sağlar ve sindirim sistemini düzenler. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir.

Yağ Yakıcı Detoks Suyu İçin Malzemeler

Yağ yakıcı detoks suyu, 5 ana malzemeden oluşur. Yağ yakıcı detoks suyunun malzemeleri aşağıda listelenmiştir.

 • İnce dilimlenmiş birkaç parça limon
 • 1 litre su
 • Ufak parça halindeki zencefil
 • 2 orta boy kabuk tarçın
 • 1 tutam taze nane veya 1 tutam maydanoz
 • 200 ml sade maden suyu

Yağ Yakan Detoks Suyu Hazırlanışı

Yağ yakan detoks suyunu hazırlamak için 1 litre su kaynatılır. Cam sürahinin içerisine kaynamış su aktarılır. Ardından içerisine 1 tutam taze nane veya 1 tutam maydanoz, 2 orta boy kabuk tarçın ve ufak parça halindeki zencefil eklenir. Karışımın hafif ılık hale gelmesi beklenir. Ilıdıktan sonra içerisine 200 ml sade maden suyu ilave edilir. Cam sürahinin ağzı kapatılır ve oda sıcaklığında soğuması beklenir. Hızlı soğuması istenirse buzdolabında bir süre bekletilebilir.

Yağ Yakıcı Detoks Suyu Ne Zaman Tüketilmelidir?

Hazırlanan yağ yakıcı detoks suyu, gün içerisinde belirli aralıklarla tüketilir. Yemeklerden önce tüketildiğinde midenin dolmasını sağlayacağı için daha az kalori alınmasını sağlar. Hazırlanan cam sürahinin tamamı 1 gün içerisinde tüketilmelidir. Bunun yanında gün içerisinde tüketilen su miktarına da dikkat edilmelidir.

Yağ Yakan Detoks Suyu Faydaları Nelerdir?

Yağ yakıcı detoks suyunun vücuda olan faydaları aşağıdaki gibidir.

 • Hazırlanan detoks suyunun temel prensibi yağ yakımıdır. Vücutta depolanmış yağların erimesini sağlar.
 • Metabolizmayı hızlandırır ve kilo kaybı sürecini hızlandırır.
 • İştah kapatıcı özelliğe sahiptir. Bu sayede gün içerisinde alınan kalorilerin azalmasını sağlar.
 • İçeriğinde bulunan tarçın, kan şekerinde oluşan dalgalanmaların önüne geçer. Kan şekeri düşmediği için acıkma hissi azalır. 
 • Yağ yakıcı detoks suyu, yüksek oranda vitamin ve mineral içerir. Bu sayede bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı vücudun direncini artırır.
 • İçeriğindeki limon, güçlü antioksidan özellik gösterir. Vücudu toksik maddelerden arındırır.
 • Ödemin atılmasına yardımcı olur.
 • Nane içeriği sayesinde damar tıkanıklığı riski düşer ve kalp damar hastalıklarından korur. Nane, hazımsızlık ve gaz problemlerini önler. Cildin temizlenmesini sağlar ve yaşlanma karşıtıdır.
 • Zencefil, vücut ısısının artışını sağlar. Bu sayede metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakım sürecini başlatır.
 • İsteğe bağlı eklenen maydanoz, idrar söktürücü etkiye sahiptir. Aynı zamanda verdiği aroma ile detoks suyunu tatlandırır. 

Zayıflatan ve Göbek Eriten Detoks Suyu Çeşitleri

Detoks suları veya herhangi bir besin; göbek, kalça gibi vücudun belirli bir bölgesinin erimesini sağlamaz. Fakat bazı besinlerin, metabolizmayı hızlandırıcı etkisi mevcuttur. Metabolizmanın hızlanmasını sağlarken aynı zamanda yağ yakımına destek olur. Vücutta yağ depolanmasını önler. Bu besinler salatalık, tarçın, nane, kekik, maydanoz, limon, pul biber, maden suyu, fesleğen, zencefil, zerdeçal ve elmadır. Sıralanan besinlerin öğünlere eklenmesi veya birbirleri ile kombinlenmesi, yağ yakım sürecine yardımcı olur. Detoks suları da bu besinlerin karıştırılması ile oluşan sıvı yapıdaki içeceklerdir. Prof. Dr. Sezai Leventoğlu, vücuttaki toksin maddelerden arınmak için karaciğerin önemini vurgulamaktadır. Detoks içeriğindeki besinlerin, sindirim sistemini düzenlediği ve toksinlerden arınmaya yardımcı olduğunu eklemektedir. Aynı zamanda detoks sularının herkes için uygun olmadığını ve yan etkilerinin görülebileceğini söylemektedir.

Yağ Yakıcı Detoks Suyu Nedir?

Yağ yakıcı detoks suyu; sebze, meyve, baharat ve taze otlardan hazırlanan karışımlardır. Detoks suları kişinin isteğine bağlı karışımlardan oluşur. Fakat en etkilileri içeriğinde salatalık, zencefil, nane, maydanoz, limon, fesleğen, böğürtlen, tarçın, elma ve acı biber olanlardır. Bunun sebebi; özellikle zencefil ve tarçının, metabolizmayı hızlandırıcı etki göstermesi ve yağ yakım sürecini desteklemesidir. Tarçın, gün içerisinde oluşan kan şekeri dalgalanmalarını engeller. Acı biber, metabolizmayı hızlandırır ve termojenik etki yaratır. Salatalık, yüksek oranda su içeriğine sahiptir ve vücuttan ödemin atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda yüksek vitamin ve mineral içeriğine sahiptirler. Bu sayede bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar ve vücudun direncini artırırlar. Yağ yakıcı detoks suları, günün farklı saatlerinde tüketilebilir. Örneğin tüm gün içilebildiği gibi sadece yemeklerden önce veya yemeklerden sonra da tüketilebilir. Her detoks suyunun ayrı tüketim zamanları önerilmektedir. Yağ yakıcı detoks suları, evde kolayca hazırlanır ya da dışardan paketli olarak satın alınabilir. Burada önerilen, paketli olarak satın alınırken detoks suyunun güvenilen yerlerden temin edilmesidir. 

Yağ Yaktıran Detoks İçeceklerinin Ortak Noktaları Nedir?

Yağ yakımını destekleyen detoks içeceklerinin ortak özellikleri aşağıdaki gibidir.

 • Detoks içecekleri, vücutta birikmiş olan toksik maddelerin atılmasını sağlar ve vücudu arındırır.
 • Vücudun enerjinin artmasına yardımcı olur ve vücuda dinçlik kazandırır.
 • Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar ve hastalıklara karşı direnç kazandırır.
 • Cildin güzelleşmesini sağlar, yaşlanma karşıtı etki gösterir.
 • Kan dolaşımının hızlanmasını sağlarken kalp damar hastalıklarından koruyucu etki gösterir.
 • Ödemin atılmasını sağlar ve hazımsızlık, gaz gibi şikayetleri azaltır.
 • Stres hormonlarının dengelenmesini sağlar ve hormonları yönetmeye yardımcı olur.
 • Vücudun temel ihtiyacı olan mikro besin öğelerini karşılar.
 • Toksik madde içeren gıdaların alınmasını engelleyerek uzun vadede sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırır.
 • Prof. Dr. Ahmet Maranki, kaliteli yaşam ve bağışıklık sisteminin korunması için detoks içeceklerini önermektedir.
 • Prof. Dr. Sezai Leventoğlu, vücudun doğal yol ile detoksu zaten yaptığını fakat detoks içecekleriyle bu durumun desteklenebileceğini belirtmektedir.

Detoks Nedir?

Detoks, vücutta oluşmuş radikal maddelerin etkisizleşmesini ve vücuttan atılmasını sağlayan işleme denir. Radikal maddeler, metabolizmanın çalışma süresince üretilir. Bu sayede toksin maddelerin oluşumu artar. Detoks, bu süreci engelleyen ve vücudu toksik maddelerden arındıran bir süreçtir. Kısaca detoks, vücudun arınmasını sağlar. Radikal maddeler, vücudun gerçekleştirdiği reaksiyonların tümünden ortaya çıkabilirken besinlerin sindirimi sonucunda da oluşabilir Aynı zamanda yüksek ısıl işlemden geçen besinler de vücutta radikal maddelere neden olur. Aslında vücuda alınan tüm kimyasal ve koruyu içeren maddeler buna sebebiyet verir. Detoks içeriği katkısız ve doğal bileşenlerden oluşur. Detoks yapılması baş ağrısını, solgun cilt görünümünü, sindirim sistemi hastalıklarını, yorgunluk ve halsizliği ve uyku sorunlarını engeller. Vücudun detoks organı aslında karaciğerdir. Karaciğer, vücuttaki toksik maddelerin idrar ve dışkı ile atılmasını sağlar. Antioksidan besinler de bu göreve katkıda bulunur. Yani detoks etkisi gösterir. Detoks suları; sebze , meyve, baharat ve taze otların sularının sıkılması ve karıştırılmasıyla oluşur.

Yağ Yakıcı Detoks Suyu Termojenik midir?

Termojenik, biyolojik olarak ısı üretimini sağlayan ve vücuttaki sistemlere bu ısıyı iletmek için kullanılan isimdir. Termojenez olayında, vücut enerji ihtiyacı için depolanmış yağların yakılmasını sağlar. Aynı zamanda ısı açığa çıkarır. Egzersiz termojenezde, egzersiz süresince vücut ısısı kasıtlı olarak artırılır. Diyet sayesinde oluşan termojenezde ise vücut, enerji olarak depolanan yağ sayesinde ısı üretilir. Detoks suları, genellikle içeriğinde termojenik besinleri bulundurur. Bu sayede metabolizmanın hızlanmasını sağlar ve yağ yakım sürecini başlatırlar. Termojenezi sağlayan maddeler, vücudun uyarılmasını sağlarlar. Günlük egzersiz ile desteklendiğinde kilo kaybı sağlanır. Bununla beraber, termojenik besinlerin kas dayanıklılığını artırma özelliği vardır. Durağan haldeyken de harcanan kalorinin artmasını sağlarlar.

Yorum yaz

Bütün yorumlar paylaşılmadan önce editör kontrolünden geçmektedir

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

Kargo bedava

500 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!