Yağ yakıcı kürler

10 Yağ Yakıcı Kür Tarifi

Yağ yakıcı kürler, metabolizmanın hızlanmasını sağlayan ve yağ yakım sürecini destekleyen tariflerdir. Hemen hemen hepsi yarı akışkan veya sıvı formda bulunur. Bu sayede tüketimleri oldukça kolaydır. İçeriğindeki besinler değişkenlik gösterir. Kürlerin hazırlanma aşamaları ve tüketim zamanları birbirinden farklıdır. Örneğin bazıları aç karnına tüketilirken bazıları ise yemeklerden sonra tüketilir. Vücuttaki yağ depolanmasını engellerler ve depolanmış yağların yakılmasına yardımcı olurlar. Yağ yakıcı kürlerin hiçbiri doğrudan kilo kaybını sağlamaz. Fakat destekler niteliğe sahiptirler. Vücuttaki ödemin atılmasını sağlarlar ve vücudu toksin maddelerden arındırırlar. Yağ yakıcı kürler, herkeste aynı etkiyi yaratmaz. Yan etki göstermesi veya alerjen etki göstermesi mümkündür. Böyle bir durumda tüketimi kesilmelidir. Özellikle kronik hastalığa sahip olanların, hamilelerin ve emziklilerin dikkatli tüketmeleri tavsiye edilmektedir.

1- Tarçınlı Yağ Yakıcı Kür Tarifi

Tarçınlı yağ yakıcı kür, kısa sürede hazırlanan basit bir tariftir. İçeriğinde 4 ana malzeme bulunur. Malzemeler sırasıyla tarçın, elma, sirkesi, bal ve limon suyudur. 200 ml ılık suyun içerisine 2 yemek kaşığı elma sirkesi, 1 yemek kaşığı organik olan bal, 1 çay kaşığı limon suyu ve yarım çay kaşığı tarçın eklenir. 10 dakika kadar malzemelerin iyice karışması beklenir. Yavaş bir şekilde tüketilir. Bu kürün günde 3 kez tüketimi önerilmektedir. 15 gün kullanım süresi bulunmaktadır. Tarçınlı yağ yakıcı kürün içeriği aşağıda listelenmiştir.

  • Ana malzeme olan tarçın, kan şekerinin dengelenmesini sağlar. Bu sayede kan şekerinde ani düşüşler yaşanmaz ve uzun süre tokluk sağlanır. Gün içerisindeki total enerji alımı azalır ve kilo kaybı yaşanır.
  • Limon suyu, güçlü antioksidan içeriğe sahiptir. Vücuttaki toksin maddelerin atılmasına yardımcı olur.
  • Bal, sağlıklı şekerdir. Tokluk sağlanmasına yardımcı olur. Elma sirkesinin asitliğini kırarak tat verir.
  • Elma sirkesi, yağ hücrelerinin depolanmasını engelleyici etki gösterir. Aç karnına tüketildiğinde metabolizmanın hızlanmasını sağlar.

2- Baharatlı Yağ Yakıcı Kür Tarifi

Baharatlı yağ yakıcı kür, temeli baharatlardan oluşan ve yoğurt ile desteklenen bir tariftir. İçeriğinde 8 ana malzeme bulunur. Malzemeler sırayla nane, kimyon, kekik, kara biber, çörek otu, pul biber, keçi boynuzu pekmezi ve yoğurttur. Hazırlamak için 4 yemek kaşığı yoğurdun içerisine 1 çay kaşığı kimyon, 1 çay kaşığı kara biber, 1 çay kaşığı pul biber, 1 çay kaşığı kekik, 1 çay kaşığı nane, 1 çay kaşığı çörek otu ve 1 tatlı kaşığı keçi boynuzu pekmezi eklenir. İyice karıştırıldıktan sonra tüketilmeye hazır hale gelir. Baharatlı yağ yakıcı kürün içeriği aşağıda listelenmiştir.

 • Kimyon, kalsiyum ve demirden zengindir. Metabolizmayı hızlandırır aynı zamanda tok tutucu etkiye sahiptir.
 • Kekik, metabolizmayı hızlandırırken kilo kaybını destekler.
 • Pul biber, antioksidan içeriği yüksek bir baharattır.
 • Kara biberin özellikle tane şeklinde tüketimi, yağ yakım sürecinin hızlanmasını sağlar.
 • Nane, sindirim sistemini düzenler.
 • Çörek otu, karaciğerin temizlenmesini sağlar ve metabolizmayı hızlandırır. Sindirim sistemini düzenler ve bağırsakların çalışmasını sağlar.
 • Yoğurt, güçlü bir probiyotik kaynağıdır. Uzun süre tokluk sağlar ve sindirim sistemini düzenler. Yüksek besin içeriği sayesinde vücuda birçok faydası bulunur.

Karabiberli yağ yakıcı kür, 4 ana malzemden oluşmaktadır. Malzemeler sırasıyla kara biber, kimyon, limon ve sudur. 1 tam limonun suyu 1 litre su ile karıştırılır. Karışımın içerisine 1 yemek kaşığı kimyon ve 1 yemek kaşığı kara biber eklenir. Karabiberli yağ yakıcı kür, dolapta bir süre bekletildikten sonra tüketime hazır hale gelir. Bu kür, yemeklerden sonra olacak şekilde yarım su bardağı kadar tüketilir. 

Çörek otlu yağ yakıcı kür, 3 ana malzemeden oluşmaktadır. Malzemeler sırasıyla zencefil, çörek otu ve yağsız yoğurttur. Kürü hazırlamak için 1 yemek kaşığı yoğurdun içerisine 1 çay kaşığı zencefil ve 1 çay kaşığı çörek otu eklenir. İyice karıştırılması sağlanır. Çörek otlu yağ yakıcı kür, gün içerisinde tüketilen yemeklerden 30 dakika kadar önce tüketilir.

limon suyu

3- Limonlu Yağ Yakıcı Kür Tarifi

Limonlu yağ yakıcı kürün 3 ana malzemesi bulunur. Malzemeler sırasıyla maydanoz, limon ve sudur. Limonlu kürü hazırlamak için 1 tam limon, 1 bardak su ve 15 – 16 adet maydanoz blenderdan geçirilir. İyice karıştığından emin olduktan sonra tüketime hazır hale gelir. Sabahları aç karnına kahvaltıdan 10 – 15 dakika önce tüketilir. 15 gün boyunca düzenli tüketilmesinin ardından 3 – 4 gün kadar ara verilmesi sonrasında 15 gün daha küre devam edilmesi gerektiği tavsiye edilmektedir. Limonlu yağ yakıcı kürün içeriği aşağıda listelenmiştir.

 • Maydanoz, bağışıklık sistemini güçlendiren bir besindir. İdrar söktürücü özelliği vardır. Kalp damar hastalıklarına karşı korur. Kan şekerini dengeler bu sayede gün içerisindeki tokluğu destekler. Ödem atılmasına yardımcı olur.
 • Limon, yağ yakımını destekler.

Haşlanmış limonlu yağ yakıcı kür, 4 ana malzemeden oluşur. Malzemeler sırasıyla limon, zencefil, su ve sarımsaktır. 10 tam limonun suyu sıkılır. Kalan limon kabukları, 2.5 litre su içerisinde kaynamaya bırakılır. Limon kabuklu su kaynadıktan sonra içerisine 2 – 3 tane ezilmiş sarımsak ve 1 – 2 parça zencefil eklenir. Karışım tekrardan birkaç dakika kadar kaynamaya bırakılır. Sonrasında ocaktan alınır ve soğumaya bırakılır. Haşlanmış limonlu yağ yakıcı kür; sabah aç karnına, öğünlerden önce ve gece uyumadan önce tüketilir. Kür 15 gün süresince uygulanır. Tekrar devam etmek istenildiğinde 1 hafta ara vermek gerekmektedir.

4- Sodalı Yağ Yakıcı Kür Tarifi

Sodalı yağ yakıcı kür, 3 ana malzemeden oluşmaktadır. Malzemeler sırasıyla soda, yoğurt ve limon suyudur. Sodalı yağ yakıcı kürü hazırlamak için 4 yemek kaşığı yağsız yoğurdun üzerine yarım limon suyu eklenir. İyice karıştırılması sağlanır. Ardından karışıma 1 şişe sade maden suyu eklenir. Tüm malzemeler karıştırıldıktan sonra tüketime hazır hale gelir. Kürün, 2 hafta süresince aç karnına kahvaltıdan yarım saat önce ve gece uyumadan önce tüketimi önerilmektedir. Sodalı yağ yakıcı kürün içeriği aşağıda listelenmiştir. 

 • Maden suyu, yüksek oranda mineral kaynağıdır. İçeriğindeki mineraller sayesinde mide hazmı kolaylaşır. Metabolizmanın hızlanmasını sağlar ve kilo kaybına yardımcı olur.
 • Yoğurt, besin değerleri yüksek bir besin olduğu için uzun süre tokluk sağlar. Vücuttaki yağların depolanmasını önler.
 • Limon, antioksidan özelliğiyle vücudu toksik maddelerden arındırır.
maydanozlu smoothie

5- Maydanozlu Yağ Yakıcı Kür Tarifi

Maydanozlu yağ yakıcı kür, 3 ana malzemeden oluşur. Malzemeler sırasıyla maydanoz, limon ve sudur. Maydanozlu kürü hazırlamak için maydanozlar el ile 2 – 3 parçaya bölünür ve robottan geçirilir. Üzerine yarım limonun suyu sıkılır. Karışıma 200 ml su eklenir. Tüm malzemeler robottan geçirildikten sonra 200 ml daha su eklenir. Tekrar karıştırılır. Maydanozlu kür, her sabah aç karnına tüketilebilir. 15 gün her sabah tüketildikten sonra 5 gün kadar ara verilir. Ardından 15 gün daha tüketilir. Maydanozlu yağ yakıcı kürün içeriği aşağıda listelenmiştir. 

 • Maydanoz, metabolizmanın uyarılmasını sağlar. Kan dolaşımını hızlandırır ve dokulara daha fazla kan pompalanır. Bu sayede yağ yakım sürecinin hızlanmasını sağlar.
 • Maydanozlu kür sayesinde, karaciğer yağlanması ve cildin yaşlanması önlenir. 

6- Yoğurtlu Yağ Yakıcı Kür Tarifi

Yoğurtlu yağ yakıcı kür, 3 ana malzemeden oluşur. Malzemeler sırasıyla yoğurt, limon ve zerdeçaldır. 4 yemek kaşığı yoğurt, yarım limon suyu ve yarım çay kaşığı zerdeçal bir kasede karıştırılır. Yoğurtlu yağ yakıcı kür, gece yatmadan önce tüketilir. Kür tüketildikten sonra herhangi bir besin tüketimi yapılmaz. 

Semizotlu ve yoğurtlu yağ yakıcı kür, 4 ana malzemeden oluşur. Malzemeler sırasıyla nane, limon, taze soğan ve semizotudur. 1 dal taze soğan ve 4 dal nane iyice kıyılır. Ardından içerisine 1 avuç semizotu eklenir. 250 gram kadar yoğurt üzerine eklenir ve iyice karışması sağlanır. Semizotlu ve yoğurtlu yağ yakıcı kür, haftada 2 kez olacak şekilde gece yatmadan önce tüketilir.

Dereotlu ve yoğurtlu yağ yakıcı kür, 4 ana malzemeden oluşur. Malzemeler sırasıyla yoğurt, limon, dereotu ve maydanozdur. Kürü hazırlamak için maydanoz ve dereotu iyice kıyılır. Karışımın içerisine 250 gram yoğurt eklenir. 1 tam limon üzerine sıkılır ve iyice karıştırılır. Dereotlu ve yoğurtlu yağ yakıcı kür, gece yatmadan 3 saat önce tüketilir.

Sodalı ve yoğurtlu yağ yakıcı kür, 3 ana malzemeden oluşur. Malzemeler sırasıyla yoğurt, limon ve sade maden suyudur. Kürü hazırlamak için 3 yemek kaşığı yoğurdun içerisine yarım limon suyu sıkılır. Sonrasında 1 şişe  maden suyu eklenir. İyice karışması sağlanır. Sodalı ve yoğurtlu yağ yakıcı kür, kahvaltı yapılmadan yarım saat kadar önce aç karnına olacak şekilde tüketilir.

7- Zencefilli Yağ Yakıcı Kür Tarifi

Zencefilli yağ yakıcı kür, 4 ana malzemeden oluşur. Malzemeler sırasıyla tarçın, bal, limon, tarçın ve zencefildir. 1 tatlı kaşığı tarçın, 1 tatlı kaşığı toz zencefil ve 1 tatlı kaşığı bal iyice karıştırılır. Üzerine 6 – 7 damla kadar limon suyu eklenir. Üzeri kapatılır ve 4 dakika dinlendirilir. Sabahları aç karnına olacak şekilde kahvaltıdan yarım saat önce ve gece yatmadan tüketimi tavsiye edilmektedir. 1 hafta boyunca zencefilli kür tüketilebilir.

 • Zencefil, vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur. Sindirim sistemini düzenler ve bağırsakların çalışmasını sağlar. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımına destek olur. Vücut ısısının artmasını sağlar.
 • Tarçın, kan şekerini dengeler ve tokluk hissi kazandırır.
 • Limon suyu, yağ yakım sürecini destekler. 
zerdeçal

8- Zerdeçallı Yağ Yakıcı Kür Tarifi

Zerdeçallı yağ yakıcı kür, 4 ana malzemeden oluşmaktadır. Malzemeler sırasıyla tarçın, kaymaksız yoğurt, zencefil ve zerdeçaldır. 4 yemek  kaşığı kadar yoğurda, 1 çay kaşığı tarçın, 1 çay kaşığı zencefil ve 1 tatlı kaşığı zerdeçal eklenir. İyice karıştırılır ve 5 dakika kadar beklenir. Zerdeçallı yağ yakıcı kür, 3 hafta boyunca akşamları tüketilir. 

 • Zerdeçal, yağ depolanmasını engelleyerek obeziteyi önler. Metabolizmanın hızlanmasını sağlar ve tokluk hissi verir. Fakat zerdeçalın fazla miktarda tüketimi tansiyonun yükselmesine ve mide problemlerine neden olmaktadır.
 • Yoğurt, besin değerleri sayesinde tokluk hissini artırır. Gün içerisinde alınan kalorinin azalmasını sağlar.
 • Tarçın, kan şekerininin dengelenmesine yardımcı olur. Gün içerisinde kan şekerinde dalgalanmalar yaşanmaz. Aynı zamanda tarçının metabolizmayı hızlandırıcı etkisi mevcuttur.
 • Zencefil, vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını destekler.

Zerdeçallı ve yoğurtlu yağ yakıcı kür, 3 ana malzemeden oluşur. Malzemeler sırasıyla yoğurt, zerdeçal ve limondur. Kürü hazırlamak için 3 yemek kaşığı yoğurdun içerisine yarım limon suyu eklenir. Karışıma yarım çay kaşığı zerdeçal ilave edilir. Tüm malzemeler iyice karıştırılır. Zerdeçallı ve yoğurtlu yağ yakıcı kür, gece yatmadan 30 dakika kadar önce tüketilir. Karışım tüketildikten sonra herhangi bir şey tüketilmemelidir.

9- Salatalıklı Yağ Yakıcı Kür Tarifi

Salatalıklı yağ yakıcı kür, 5 ana malzemeden oluşur. Malzemeler sırasıyla salatalık, nane, limon, zerdeçal ve sudur. Kürü hazırlamak için 1 orta boy salatalık ve 1 tam limon ince şekilde kesilir. 1 litre suyun içerisine 1 tatlı kaşığı zerdeçal ve 1 yemek kaşığı kuru nane eklenir. Ardından dilimlenmiş salatalık ve limon eklenir. Salatalıklı yağ yakıcı kür, aç karnına sabah ve akşam yemeklerinden önce tüketilir. Günlük toplam 2 su bardağı kür tüketilir. 

 • Salatalık, yüksek su içeriğine sahip bir besindir. Vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur. Vücudun su ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olur. Bazı kanser türlerinin önlenmesini sağlar.
 • Limon, güçlü antioksidan özellikli bir besindir. Asit içeriği sayesinde yağ yakımını destekler.
 • Zerdeçal, metabolizmanın hızlanmasını sağlar ve yağ yakımına yardımcı olur.
 • Nane, sindirim sistemini düzenler ve bağırsakların çalışmasını sağlar. 
kasede karbonat

10- Karbonatlı Yağ Yakıcı Kür Tarifi

Karbonatlı yağ yakıcı kür, 2 ana malzemeden oluşmaktadır. Bunlar, su ve karbonattır. Kürü hazırlamak için 1 buçuk litre suyun içerisine, 1 tatlı kaşığı kadar karbonat eklenir. İyice karıştırılır karbonatın erimesi sağlanır. Karbonatlı yağ yakıcı kür, gün içerisinde yemeklerden 30 dakika önce aç karnına 200 ml tüketilir. Bu kür toplamda 1 ay süresince uygulanır. Karbonatlı yağ yakıcı kür tüketildiğinde gün içerisinde 3 litre su içilmesi önerilmektedir.

 • Karbonatlı su, şişkinliğin kaybolmasına yardımcı olur. Vücuttan ödemin atılmasına yardımcı olur. 
 • Metabolizmanın hızlanmasını sağlarken vücuttaki asit baz seviyesini alkali duruma çeker. Bu sayede yağ yakımı sürecini hızlandırır.
 • Kırmızı et tüketiminin vücutta neden olduğu asit birikmesini engeller. Bu sayede vücutta birikmiş asidin dışarıya atılmasını sağlar.
 • Mide problemlerinin önlenmesini sağlar. Hazımsızlık ve gaz oluşumunu önler.

Yağ Yakıcı Kürler ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Yağ yakıcı kürler, herkeste aynı etkiyi yaratmaz. Bazı kişilerin kilo kaybını desteklerden bazılarında ise belli yan etkilere neden olabilmektedir. Doğrudan kilo kaybını sağlamaz fakat yağ yakımını destekleyici etkiye sahiptir. Yağ yakıcı kürler hakkında en sık merak edilen sorular aşağıdaki gibidir.

 • Yağ yakıcı kürler kilo verdirir mi?

Yağ yakıcı kürler, doğrudan kilo kaybını sağlamaz. Kilo kaybını destekler. Kilo kaybı sağlamak için gün içerisinde harcanan enerjinin , alınan total enerjiden fazla olması gerekir. Bunun için kişiye özgü beslenme listesi oluşturulmalıdır. Yağ yakıcı kürler, verilen kilo kaybının hızlanmasına yardımcı olur. Bunu metabolizmayı hızlandırarak gerçekleştirir. Ödem, dokularda sıvı birikmesidir. Yağ yakıcı kürler, ödemin atılmasına yardımcı olur. 

 • Yağ yakıcı kürlerin zararlı etkileri bulunur mu?

Yağ yakıcı kürlerin fazla miktarda alımı vücutta bazı semptomların oluşmasına neden olur. İçeriğinde bulunan besinlerin yeterli miktarda alımı vücuda fayda sağlarken fazla alımı ise vücuda zarar vermektedir. Aynı şekilde kürlerin önerilen zamanların dışında kullanımı ve sık kullanımı da vücudun belirli bölgelerinde zararlar oluşmasına neden olur. Yağ yakıcı kürler, herkeste aynı etkiyi yaratmaz. Özellikle kronik hastalığa sahip olanların, emziklilerin, hamilelerin, büyüme ve gelişme yaşındaki çocukların tüketimine uygun değildir.

 • Yağ yakıcı kürler ne zaman kullanılmalı?

Yağ yakıcı kürlerin her birinin ayrı ayrı kullanma zamanları vardır. Hepsinin aynı zamanda kullanılması yanlış bir bilgidir. Özellikle kafein içeren kürlerin aç karnına tüketilmesi kan şekerinde ani düşmelere neden olur. Bu sebeple tok tüketime uygundur. Tarçın içeren kürler ise gün içerisindeki kan şekeri düşmelerini önler. Tarçın, kan şekeri seviyesinin dengelenmesine yardımcı olur.

Yağ Yakıcı Kür Nedir?

Yağ yakıcı kürler, metabolizmayı hızlandıran ve kilo kaybını destekleyen karışımlardır. Doğrudan kilo kaybını sağlamazlar. Fakat kilo kaybının hızlanmasını sağlarlar. Yağ yakıcı kürler evde hazırlanabildiği gibi hazır olarak satın alınmaları da mümkündür. Kürlerin tamamının en temel özelliği tok tutma etkileridir. Tok tutmaları sayesinde gün içerisinde alınan kalori miktarı azalır ve kilo kaybını sağlar. Kürlerin tek başına kullanıımı etki göstermez. Günlük 35 ila 45 dakika kadar orta tempolu egzersiz yapılmalı ve günlük 2 – 2.5 litre su tüketimine özen gösterilmelidir. Bununla beraber kişiye özgü diyet listesi hazırlanmalı ve günlük alınan total kalori dengesi sağlanmalıdır. Yağ yakıcı kürlerin içeriği doğal bileşenlerden oluşmalıdır. İçeriğinde bitkisel özler bulunan kürler, daha güçlü yağ yakıcılardır. Aynı zamanda tüketi sıklığı da büyük önem teşkil eder. Doğru miktarda ve doğru zamanda tüketilmelidir. Bunun sebebebi bilinçsiz kullanılan kürlerin, vücutta zararlı tepkimeleri yaratma olasılığıdır.

Termojenik Kavramı ve Yağ Yakıcı Kür İlişkisi Nedir?

Termojenez, enerji harcanmasını sağlayan ve vücut ısısı artışına neden olan bir süreçtir. Vücudun ürettiği ısı arttıkça yağ yakım süreci de hızlanmaktadır. Termojenik besinler ise termojenez oluşumunu sağlayan besin gruplarından oluşur. Yağ yakıcı kürlerde genellikle termojenik besinlerden meydana gelir. Termojenik besinlere örnek olarak pul biber, yoğurt, limon, nane, kekik, zencefil, zerdeçal, çörek otu, yeşil çay ve kara biber verilebilir. Bu besinler, metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak sindirim sürecine katkıda bulunur. Vücutta yağ kaybını destekler ve ekstra kalori yakılmasını sağlar. Total kolesterolün düşmesini sağlar ve diyabetten korur. Vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı olur ve vücudu toksinlerden arındırır. Termojenik besinleri yağ yakıcı kürlere eklemenin birçok faydası yukarıda anlatıldığı şekildedir. Fakat bununla beraber, günlük tüketilen besin listeleri düzenlenmeli ve enerji açığı yaratılmalıdır. Gün içindeki rutine yeterli miktarda spor ve egzersiz eklenmelidir. 

Yağ Yakıcı Supplementler Sağlıklı mıdır?

Yağ yakıcı supplementler, yakım sürecini ve metabolizmayı hızlandıran takviye gruplarıdır. Kalori yakımını destekler ve iştahın azalmasını sağlar. Gün içerisindeki tokluk süresini uzatarak besinlerden daha az kalori alınmasına neden olurlar. Diyetisyen Tuğba Yaprak, yağ yakıcı supplementlerden olan L Carnitini şu şekilde anlatmaktadır: L Carnitin, karaciğer ve böbreklerde oluşturulmuş aminoasit türevi bir maddedir. Vücutta da üretimi sağlanmaktadır. Yağ yakımını sağlamakla beraber kas oluşumunda da oldukça etkilidir. Vücuttaki testosteron seviyelerinin artmasına neden olur. Kas kütlesindeki artışla birlikte harcanan kalori de hızlanır. Stres durumunun azalmasına ve depresyonun engellenmesini sağlar. Metabolizma hızını artırarak sindirim sistemini de düzenler. Kişinin gün içerisinde kendini daha dinç hissetmesini sağlar.  enerjinizi artıran, yağ yakımını hızlandıran, iç organların çevresinde meydana gelen yağlanmayı engelleyen

 Yağ Yakıcı Detoks Suyu ile Yağ Yakıcı Kür Farkı Nedir?

Yağ yakıcı detoks suyu, metabolizmanın hızlanmasını sağlar ve kilo kaybını destekler. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun direncini artırır. Yağ yakıcı detoks suyu ve yağ yakıcı kürler arasındaki benzerlikler ve farklılıklar aşağıdaki gibidir.

 • Yağ yakıcı detoks suları genellikle sıvı formdadır. Yağ yakıcı kürler ise hafif akışkan yapı gösterir.
 • Yağ yakıcı detoks suları ve yağ yakıcı kürler, vücuttaki ödemin atılmasını sağlarlar.
 • Yağ yakıcı detoks sular ve yağ yakıcı kürler, içeriğindeki besinlere bağlı metabolizmanın hızlanmasını sağlarlar.
 • Yağ yakıcı kürler ve yağ yakıcı detoks suları, doğrudan kilo kaybını sağlamazlar fakat kilo kaybına destek olurlar.
 • Yağ yakıcı detoks suları ve yağ yakıcı kürler, vücudun toksik maddelerden arınmasını sağlarlar.

Yorum yaz

Bütün yorumlar paylaşılmadan önce editör kontrolünden geçmektedir

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.

Kargo bedava

500 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!